Феномен Fortnite в кіберспорті – ТСН

Головна сторінка » Феномен Fortnite в кіберспорті – ТСН

Особливості кіберспортивної сцени Fortnite.

Уже майже 10 років у світовому кіберспорті лідерство утримують дві гри від компанії Valve – Dota 2 і CS:GO. На турнірах із цих дисциплін розігруються найбільші фонди, їх дивляться сотні тисяч фанатів, а участь у змагання беруть склади найпопулярніших світових кіберспортивних клубів.

Багато років домінацію ігор від Valve була здатна оскаржувати лише одна дисципліна – League of Legends від Riot Games. Однак у 2018 році на світовій сцені з’явилася Fortnite від Epic Games.

Як і чому ця дисципліна тіснить лідерів із кіберспортивного п’єдесталу, ми розберемо в статті.

Специфіка гри

Fortnite була випущена в ранній доступ влітку 2017 року. Кросплатформена онлайн-гра має три різних режими: Battle Royale, Save the World і Creative. У першому, як і в інших іграх жанру королівської битви, геймплей полягає в тому, щоб залишитися останнім вижившим із 100. Саме він відповідає за кіберспортивну складову дисципліни. Другий режим – симулятор виживання в оточенні монстрів, схожих на зомбі. Третій – “пісочниця” на зразок Minecraft.

Завдяки тому, що Fortnite кросплатформена, грати у неї разом можуть користувачі різних пристроїв, включаючи ПК, смартфони, консолі та навіть Nintendo Switch.

Гучний анонс кіберспортивної сцени

У травні 2018 року компанія Epic Games оголосила, що виділить $100 мільйонів у призові фонди турнірів із Fortnite в змагальному сезоні 2018/19. Рекордна сума привернула до дисципліни значну увагу, проте незабаром клуби почали відмовлятися від підрозділів із Fortnite, заявляючи, що дисципліна не виправдала їхніх очікувань.

У 2019 свій склад розпустив Winstrike, в 2020-му – Team Secret, а в 2021-му – Team SoloMid і HellRaisers.

Natus Vincere також зробив це в 2019 році. Менеджер Fortnite-складу організації Михайло “M1ke” Паламар в анонсі про закриття підрозділу зазначив:

“Розвивати кіберспортивну складову дисципліни виключно за рахунок величезного призового фонду ризикована та не довгострокова бізнес-модель, тому кіберспортивний клуб NAVI прийняв рішення відмовитися від складу з Fortnite та зосередити свої сили на інших дисциплінах”.

Однак уже в 2020-му до клубу Natus Vincere приєдналися два нових гравця в Fortnite.

Багато організацій продовжують вірити у перспективність дисципліни. Серед східноєвропейських клубів підрозділи із Fortnite також є у Virtus.pro, Gambit Esports, Cyber Legacy та ін. Зі світових організацій відзначимо Fnatic, Team Vitality, 100 Thieves, Cloud9, FaZe Clan і G2 Esports.

Кібертурніри із Fortnite

Найбільший світовий чемпіонат дисципліни – Fortnite World Cup. Поки він проводився лише раз – у 2019 році. Фонд турніру становив більше $30 млн. У фіналі змагання для соло-гравців розіграли $15,2 млн, ще $15,1 млн – у фіналі турніру для команд із двох учасників. У межах Fortnite World Cup також відбулися Fortnite World Cup із фондом у $3,25 млн і Celebrity Pro-Am, де розіграли $3 млн.

Чемпіонат Fortnite World Cup 2020 був скасований через складну ситуацію з пандемією коронавирусу в світі. Також у кінці 2020 року компанія Epic Games оголосила, що не планує проводити Fortnite World Cup і інші великі івенти у 2021 році.

Зараз проходить міні-чемпіонат Fortnite Champion Series: Chapter 2 Season 6. Перший відбірковий тур відбувся 22–24 квітня в країнах Близького Сходу і 23–25 квітня в шести інших регіонах. Другий стартує 29 квітня в країнах Близького Сходу та 30 квітня в інших регіонах. Всього відбіркових турів буде три.

Півфінал відбудеться 21 травня для команд із країн Близького Сходу та 22 травня для інших регіонів. Раунд відродження – 22 і 23 травня відповідно. Фінал відбудеться 27–30 травня.

Призовий фонд Season 6 становитиме $3 млн. Розподіл за регіонами:

  • Європа – $1,35 млн.
  • Північна Америка (схід) – $690 тис.
  • Північна Америка (захід) – $300 тис.
  • Бразилія – $300 тис.
  • Азія – $150 тис.
  • Близький Схід – $120 тис.
  • Океанія – $90 тис.

Топ-3 за призовими

Завдяки коштам, вкладеним Epic Games у змагальний сезон 2018/19, Fortnite займає третє місце за розіграним призовими фондами серед усіх кіберспортивних дисциплін.

За інформацією Esports Earnings, на 687 турнірах із гри розіграли $102,3 млн. У той же час, на 1497 подіях із Dota 2 було розіграно $231,8 млн, а на 5559 змаганнях із CS:GO – $112,8 млн.

Від CS:GO, яка займає друге місце, Fortnite відстає лише трохи більше, ніж на $10,5 млн. Тоді як розрив із League of Legends, що займає четверте місце, майже в два рази більший. На 2538 турнірах із LoL розіграли $83,3 млн.

Source: news.google.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

БК Фавбет
5,0 rating
5.0/5