Головна сторінка » Скандал на Ель-Класико та світові рекорди Дюплантіса та Алекни: огляд головних подій спорту за тиждень

У неділю, 21 квітня, відбувся матч між “Реалом” і “Барселоною” – найпринциповішим протистоянням іспанського футболу, відомим як “Ель-Класіко”. Гра відбулася у Мадриді, і вже на 6-й хвилині каталонці вийшли вперед. Український голкіпер Андрій Лунін допустив помилку після кутового, а Андреас Крістенсен головою забив м’яч у сітку. Проте “Реал” зумів відігратися за 12 хвилин, коли Вінісіус Жуніор реалізував пенальті.

У середині першого тайму стався скандальний епізод, коли Лунін вибив м’яч з лінії воріт після удару Ламіна Ямала. Гравці “Барселони” переконували, що гол мав бути зарахований, оскільки м’яч перетнув лінію. Проте на відеоповторах цей момент виглядає суперечливо, і системи автофіксації взяття воріт у Ла Лізі немає, тому думки залишилися розділеними.

На 69-й хвилині “Барселона” знову вийшла вперед завдяки голу Ферміна Лопеса. Але “Реал” зумів зрівняти рахунок на останніх хвилинах гри завдяки Лукасу Васкесу, а потім Джуд Беллінгем приніс команді перемогу у компенсований час – 3:2.

Після цього матчу “Реал” набрав 81 очко і зміцнив своє лідерство в чемпіонаті Іспанії. Команда Карло Анчелотті випереджає найближчого переслідувача – “Атлетіко” – на 11 пунктів.

Минулий тиждень був невдалим для “Барселони”, яка вилетіла з Ліги чемпіонів. Після гостьової перемоги 3:2, “Барселона” розпочинала чвертьфінальну гру-відповідь. Проте вже на 12-й хвилині їх випередив Рафінья. На 29-й хвилині “Барселона” залишилася у меншості через вилучення Рональда Араухо. ПСЖ скористався чисельною перевагою і забив гол наприкінці першого тайму. У другому таймі ПСЖ забив ще два голи і переміг з рахунком 4:1. Таким чином, ПСЖ вийшов до півфіналу Ліги чемпіонів, де зустрінеться з “Борусією” з Дортмунду.

У другому матчі чвертьфіналу “Реал” здолав “Манчестер Сіті”. Після нічиєї 3:3 у першому матчі, “Реал” вийшов у півфінал після серії пенальті. Український голкіпер Андрій Лунін став героєм серії, відбивши два пенальті. “Реал” зустрінеться з “Баварією” у півфіналі.

На турнірі у США, литовець Міколас Алекна побив найстаріший світовий рекорд у метанні диска, який тримався з 1986 року. Він метнув диск на відстань 74,35 метра. Також швед Арман Дюплантіс встановив новий світовий рекорд у стрибках із жердиною, подолавши планку на висоті 6,24 метра.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж буде працювати над перемир’ям на час літньої Олімпіади і попросить китайського лідера Сі Цзіньпіна допомогти в цьому питанні. У Формулі-1 Макс Ферстаппен переміг у Гран-прі Китаю.

“Реал” здобув перемогу над “Барселоною” у чемпіонаті Іспанії

Ферран Торрес (в центрі) та Андрій Лунін (праворуч)

Андрій Лунін (праворуч), Фото: Getty Images

Визначилися півфіналісти Ліги чемпіонів

Усман Дембеле (у світлій формі), Барселона - ПСЖ

Усман Дембеле (у білій формі), Фото: Getty Images

Алекна та Дюплантіс побили світові рекорди у легкій атлетиці

На турнірі у США, литовець Міколас Алекна побив найстаріший світовий рекорд у метанні диска, який тримався з 1986 року. Він метнув диск на відстань 74,35 метра. Це восьмий світовий рекорд у кар’єрі Алекни.

Також швед Арман Дюплантіс встановив новий світовий рекорд у стрибках із жердиною, подолавши планку на висоті 6,24 метра. Це восьмий світовий рекорд для Дюплантіса.

Міколас Алекна

Міколас Алекна, Фото: Getty Images

Макрон просить допомогти з “олімпійським перемир’ям” Сі Цзіньпіна

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж буде працювати над перемир’ям на час літньої Олімпіади і попросить китайського лідера Сі Цзіньпіна допомогти в цьому питанні. Макрон наголосив, що це стосується конфліктів в Україні, Ізраїлі та Судані. Він також зазначив, що сподівається на дипломатичний успіх, як це було під час зимових Олімпійських ігор 2022 року, які відбулися в Китаї.

Сі Цзіньпін і Еммануель Макрон

Емманюель Макрон та Сі Цзіньпін (ліворуч), Фото: Reuters

Ферстапенн переміг у Гран-прі Китаю у Формулі-1

У Шанхаї відбувся п’ятий етап чемпіонату світу з автоперегонів у класі “Формула-1”. Лідер загального заліку Макс Ферстаппен з Red Bull почав гонку з четвертої позиції, але зумів перемогти. Другим став Ландо Норріс з McLaren, а третім – Серхіо Перес з Red Bull. Льюїс Гемілтон з Mercedes, який розпочинав гонку з другої позиції, фінішував дев’ятим. Це вже четверта перемога Ферстаппена в цьому сезоні.

Макс Ферстаппен

Макс Ферстаппен, Фото: Getty Images

Висновок автора сайту:

У цьому тижні відбулися важливі події у світі спорту. “Реал” переміг “Барселону” у чемпіонаті Іспанії, а ПСЖ та “Баварія” вийшли до півфіналу Ліги чемпіонів. У легкій атлетиці Міколас Алекна та Арман Дюплантіс побили світові рекорди. Президент Франції Емманюель Макрон просить допомогти з “олімпійським перемир’ям” Сі Цзіньпіна. У Формулі-1 Макс Ферстаппен переміг у Гран-прі Китаю. Ці події вразили світ спорту і залишать слід у його історії.

Цитата автора сайту: “Спорт завжди залишається непередбачуваним, і цей тиждень був ще одним підтвердженням цього. Великі перемоги, світові рекорди та дипломатичні зусилля – все це показує, наскільки спорт є важливим і захоплюючим аспектом нашого життя.”

Джерело: espreso.tv